Schody dywanowe ozdobą Twojego domu

przez | 24 stycznia 2021
Schody dywanowe

Każdy kto marzy o nowoczesnym i oryginalnym wystroju swojego domu, nie powinien lekceważyć tematu wyboru schodów wewnętrznych. Dobrze dopasowane do wnętrza schody zapewniają nie tylko komfort przemieszczania się pomiędzy piętrami, ale mogą też stanowić dużą ozdobę, przykuwając uwagę i podkreślając klimat panujący w całym domu.

Na rynku wnętrzarskim dostępny jest szeroki wybór rodzajów schodów i różnią się one między sobą konstrukcją, materiałem, sposobem wykończenia. Niewątpliwie ciekawym i nietuzinkowym rozwiązaniem są nowoczesne schody dywanowe. 

Schody dywanowe – co je wyróżnia 

Schody dywanowe mają kształt zygzakowaty i wyglądają jak dywan spadający z piętra, stąd też ich nazwa. Ich konstrukcja jest samonośna lub na beton, cechują się solidnym wykonaniem i mocną balustradą, która również może stanowić dodatkowy atut i podkreślać wystrój. Mają też mocno zarysowane stopnie i podstopnie o równej grubości najczęściej w przedziale 40-100mm.

Schody dywanowe są idealne do dużych przestrzeni, a największy efekt wizualny można zauważyć patrząc na nie z boku. Nadają się więc najlepiej do domów z przestronnymi, otwartymi parterami czy piętrem typu otwarta antresola. 

Z czego mogą być wykonane schody dywanowe?

Tego rodzaju schody to najczęściej konstrukcja żelbetowa obłożona drewnem lub całkowicie drewniana (samonośna). Wybór jednego z tych wariantów wpływa na ostateczny wygląd schodów, który łatwo dopasować do stylu panującego w całym domu. W przypadku konstrukcji żelbetowej, wykończenie może uzyskać modny w ostatnich latach loftowy styl.

Schody dywanowe samonośne kolei jest najlepszym wyborem dla osób ceniących sobie ciepłe i eleganckie wnętrza. Powierzchnia może być woskowana bądź też polakierowana.